Przejdź do głównej zawartości

5 lat za "Polskie Obozy Śmierci" | Młodzi w Polityce

Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość złożył projekt ustawy ws. karania obywateli za użycie zwrotu "Polskie Obozy Śmierci". Czy jest to za surowa kara? Czy powinna być jeszcze ostrzejsza?

Opinia Dawida:

Uważam stanowczo, że za takie słowa powinna być jak najbardziej surowa kara. Za każde znieważenie Polski, niezależnie kto nią rządzi powinna być bardzo surowa kara. Pamiętajmy, że Polska to nasza ojczyzna i jesteśmy z nią związani emocjonalnie. Jeśli ktoś obraża RP to tak naprawdę oprócz samego siebie obraża cały naród.

Opinia Pawła:

Myślę że wszystkie przekłamania powinny być jak najszybciej prostowane, jednak zwrot "Polskie Obozy Śmierci" jest strasznym i nie dopuszczalnym kłamstwem. Kim trzeba być, żeby wpaść na pomysł, że Polacy sami sobie fundowali tak okrutną śmierć? Ale czy kara pozbawienia wolności w takim przypadku, to dobra kara? Nie zawsze. Zagraniczne media, bądź wydawnictwa, firmy, które podczas tworzenia gry, książki "edukacyjnej" lub w programie emitowanym przez telewizję użyły by sformułowania "Polskie Obozy Śmierci lub jemu podobnego należałoby karać WYSOKIMI grzywnami. Polska i my Polacy nie możemy sobie pozwolić na takie oszczerstwa oraz na robienie zbrodniarza z ofiary!

Opinia Bartka:

Większość dużych agencji na świecie wprowadziło zakaz używania określenia "polskie obozy koncentracyjne". W polskim Kodeksie Karnym jest artykuł 133, który pozwala na karanie osób, które publicznie źle mówią o Polsce". Art. 133 Kk stanowi, że "kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Oczywiście nie powinno dochodzić do obrażania Polski, a co za tym idzie całego narodu, ale trzeba wybrać inny sposób zapobieganiu temu. Trzeba bardziej uświadomić resztę świata co tak naprawdę działo się w Polsce podczas II Wojny Światowej.

Opinia Antka:

Przez kilka ostatnich lat byliśmy świadkami "wpadek" wielu zagranicznych polityków lub instytucji, które przez dłuższy czas ukazywały Polskę jako kraj dokonujący zbrodni na Żydach. Byliśmy postrzegani jako zbrodniarze. Ta sprawa była i jest jak rak, atakuje jeden organ ale przy nie odpowiedniej opiece może dokonać przerzutów na inny organ. Siedliskiem całej tej sytuacji jest brak odpowiedniej świadomości obywateli zachodu o II wojnie światowej i zwykłe wpadki polityków, które wbrew pozorom sporo kosztują. Myślę, że ten pomysł Prawa i Sprawiedliwości jest dobry, bo zapobiegnie takim wybrykom. Ale kara 5 lat więzienia to zbyt dużo. Myślę, że karą odpowiednią mogła by być grzywna lub pozbawienie wolności tylko do rokKomentarze