Przejdź do głównej zawartości

Liberalizacja aborcji. | Młodzi w Polityce

W ostatnich dniach opinią publiczną wzburzył temat aborcji. Partia rządząca (PiS) pod prawdopodobnym wpływem Episkopatu Polski zaczęła bardzo burzliwą dyskusję nt. ustawy, która całkowicie zakazuje aborcji. Stanowczo uważam, że jest to niedopuszczalne. Według mnie aborcja powinna być legalna tylko i wyłącznie w następujących przypadkach:

-Kiedy ciąża zagraża życiu matki. Nie możemy wracać do Średniowiecza. Jak wiemy to właśnie w tej epoce dochodziło do największej liczby śmierci matek po porodach. Najgorsze jest to, iż po niedługim czasie dziecko również umierało. Warto podkreślić, że to działa w dwie strony.

-Kiedy dziecko jest niechcianym "owocem" gwałtu. Proponuję wszystkim tym, którzy twierdzą, że dziecko z gwałtu można zaakceptować, aby wyobraziły sobie, że zostały podle wykorzystane seksualnie i do tego zawsze będą o tym pamiętać, ponieważ będą w ciągłym otoczeniu dziecka

-Kiedy już od dawna wiadomo, że dziecko urodzi się z wieloma zwyrodnieniami, co w przyszłości bardzo skomplikuje życie, nie tylko dziecku, ale również jego opiekunom.

Uważam, że ta ustawa, którą przeforsować chce PiS jest skandalem. Ponadto chciałbym, podsumować mój felieton grafiką znalezioną na fanpage Pani Poseł Kingi Gajewskiej.

Dawid Szala
Komentarze