Przejdź do głównej zawartości

Rezolucja PE wobec Polski | Młodzi w Polityce

W najbliższym czasie Parlament Europejski najprawdopodobniej przyjmie rezolucję w sprawie Polski. Ma ona dotyczyć w większości sprawy Trybunału Konstytucyjnego. Ale w rezolucji mają zostać poruszone inne sprawy związane z polityką wewnętrzną w Polsce.

Projekt rezolucji ma zakładać wezwanie Polski do zastosowania ustaleń Komisji Weneckiej, a co za tym idzie opublikowanie wyroków Trybunału, oraz wycofanie ustawy o Trybunale. W pierwotnych doniesieniach o rezolucji, miała ona dotyczyć również innych kontrowersyjnych ustaw wprowadzonych przez rządzących, ale te sprawy zostaną pominięte. Dlaczego? Ponieważ, w taki sposób pod rezolucją opowie się większość frakcji politycznych parlamentu. W przeciwnym razie rezolucja nie została by zatwierdzona.

Znalezione obrazy dla zapytania parlament europejski

Myślę, że jest to dobry sposób na rozwiązanie wszystkich problemów, na linii rządzący opozycja. Pozwoli to na zażegnanie kryzysu. Jednakże, jest to ingerencja z zewnątrz w naszą politykę. Nie powinniśmy na to się zgadzać, ale należymy do Unii Europejskiej. Unia ma swoje zasady. I Unia uważa, że jej zasady są łamane w naszym kraju.
Rezolucja ma zostać przyjęta najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Pozostaje nam czekać. Ale bądźmy dobrej myśli.

Antoni Matuszewski

Komentarze