Przejdź do głównej zawartości

Szacunek do Konstytucji - Zbigniew Ziobro. | Młodzi w Polityce

Dziś 3 Maja obchodzimy Narodowe Święto upamiętniające uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja. Mimo tego, że wiele osób nie zgadza się z jej treścią powinniśmy ją szanować.

Jak wiemy Konstytucja, to najważniejszy w Państwie dokument regulujący, stanowiący prawa i obowiązki obywateli. Ustanowiona została 2 kwietnia 1997 roku przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Jako, że Konstytucja jest "Pierwszą" ustawą, niezależenie od naszych poglądów musimy ją szanować. Trzeba przestrzegać m.in. Art. 103, który mówi o tym, że poseł czy senator nie może być PROKURATOREM (nawet Generalnym). Demokracja to niewątpliwie najgorszy ustrój, zaś świat nie wymyślił lepszego. W demokracji istenieje tzw. Trójpodział władzy co oznacza, że w demokratycznych Państwach istnieją 3 władze :
-Ustawodawcza (Sejm, Senat)
-Wykonawcza (Rada Ministrów, Prezydent RP)
-Sądownicza (np. Sąd Najwyższy, czy Trybunał Konstytucyjny)

Warto zauważyć, że Pan Zbigniew Ziobro piastuje wszystkie te władze, co przeczy Konstytucji i założeniom ustroju, w jakim żyjemy. Według mnie Poseł, Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny w jednym Ziobro powinien zrezygnować z jakiejś posady. Wtedy jego praca będzie o wiele skuteczniejsza, ponieważ będzie miał mniej obowiązków i skupi się na porządnym wykonaniu jakiegoś zadania.


DawidKomentarze

  1. "Demokracja to niewątpliwie najgorszy ustrój, zaś świat nie wymyślił lepszego."

    To zdanie nie ma żadnego sensu. Przydałby się Wam jakiś korektor... Poza tym tego typu stwierdzenia są nieobiektywne.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz