Przejdź do głównej zawartości

Rok Prezydentury Andrzeja Dudy | Młodzi w Polityce

6 sierpnia 2015 roku rozpoczęła się 5 letnia kadencja prezydencka Andrzeja Dudy. Właśnie dzisiaj mija rok od złożenia przysięgi przez Andrzeja Dudę przed Zgromadzeniem Narodowym. Czy jego wyborcze obietnice znalazły pokrycie w rzeczywistości? Czy Andrzej Duda rzeczywiście jest Prezydentem wszystkich Polaków? O tym w tym artykule. :)


Prezydentowi Dudzie nie można odmówić doświadczenia politycznego. W przeszłości był Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, a następnie w Kancelarii Prezydenta RP, Prezydent Andrzej Duda to także były Radny Krakowa, Poseł, Rzecznik PiSu, a także Eurodeputowany. Skupmy się jednak na jego prezydenturze, a właściwie jej pierwszym roku. Przy każdej informacji o działalności Prezydenta Dudy głośno jest o jego najważniejszej obietnicy - w debacie przed I turą wyborów PAD zadeklarował, że jeśli nie przygotuje i nie złoży ustaw dotyczących kwoty wolnej od podatku i obniżenia wieku emerytalnego to poda się do dymisji. (Tutaj mimo wielkiego doświadczenia Prezydenta Dudy muszę się "przyczepić" - konstytucja nie przewiduje dymisji, a jedynie zrzeczenie się urzędu) W tym momencie chciałbym zaznaczyć, że mowa o przygotowaniu i złożeniu ustaw. Prezydent projekt ustawy dotyczącej obniżenia wieku emerytalnego złożył już w grudniu 2015, zaś ten dotyczący podwyższenia kwoty wolnej od podatku pod koniec listopada 2015. Szach mat opozycjo. Ktoś powie, że nie - bo to nie koniec obietnic Dudy - może i tak, ale mowa o obietnicach, które miał spełnić w ciągu roku, na pozostałe ma jeszcze 4 lata.


Andrzej Duda odbył tylko o 2 zagraniczne podróże mniej niż jego poprzednik. Bronisław Komorowski jednak nie odwiedził żadnego kraju skandynawskiego (PAD odwiedził Norwegię). Warto zauważyć, że jest też współautorem wielkiego sukcesu Polski w organizacji szczytu NATO. Andrzej Duda miał być Prezydentem wszystkich Polaków, czy tak jest? Nie, aczkolwiek takiego Prezydenta jeszcze nie było. Prezydent Duda został wybrany w demokratycznych wyborach i został Prezydentem Polski. To czy jest twoim Prezydentem zależy głównie od ciebie. W lipcowym sondaży CBOS aż 56% respondentów dobrze oceniło działalność Dudy.


Podsumowując - pierwszy rok Prezydentury Andrzeja Dudy był dobry, lecz mógł być jeszcze lepszy. Mam nadzieję, że PAD w następnych latach pokaże na co go stać i dotrzyma wszystkich obietnic. Jest on niewątpliwie lepszym reprezentantem naszego kraju niż Bronisław Komorowski. Miło, że Prezydent pozostał człowiekiem i stać go jeszcze na gesty takie jak to, że pomógł uczestniczce Powstania. Można go kochać, można nienawidzić, ale jest Prezydentem, naszym. PS: W 100% zgadzam się z Panią Magdaleną Ogórek


Pawel Zbanski

Komentarze

  1. Prezydent Duda jest bardzo dobrym Prezydentem . Niestety nie aż tak dobrym , jakim był Lech Kaczyński . I nigdy nie będzie tak dobry jak Lech Kaczyński . Nie będzie miał nigdy tylu pomników co Lech Kaczyński. Tylu ulic i palców nigdy nie będzie nosiło nazwy jego imienia co Prezydenta Lecha Kaczyńskiego . I nigdy nie dorówna najlepszemu Prezydentowi RP . Jedynie który może być lepszym prezydentem to tylko Jarosław Kaczyński . Gdyby tylko zechciał nim zostać . Bracia Kaczyńscy są stworzeni do Prezydentury . Z mlekiem matki wyssali Prezydenturę , PAD godnie zastępuje Jarosława Kaczyńskiego . Jednak to nie to : co sam Pan Prezes Jarosław Kaczyński . Niech żyje Jarosław Kaczyński ! Niech żyje Lech Kaczyński ! Niech żyje Andrzej Duda !.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz