Przejdź do głównej zawartości

Śmierć Andrzeja Leppera | Młodzi w Polityce

5 sierpnia 2011 roku. Ten dzień to jedna z największych, nierozwiązanych zagadek w historii Polski. Właśnie wtedy, media przekazały opinii publicznej informację o śmierci 57-letniego byłego wicepremiera i lidera Samoobrony.  Kim był wicepremier? Czy Lepper został zamordowany? Kto mógł zrobić coś tak potwornego? Na te i inne pytania postaram odpowiedzieć Państwu w tym artykule. 

Na początku warto przypomnieć, kim był Andrzej Lepper. Bohater dzisiejszego felietonu był wicepremierem i ministrem rolnictwa w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Był założycielem i pierwszym liderem Samoobrony, w której siedzibie znaleziono jego ciało. Przez jednych był uwielbiany, przez jednych był bardzo krytykowany.

Znalezione obrazy dla zapytania lepper

Wedle ustaleń Prokuratury, która prowadziła śledztwo przez 13 miesięcy, zgon nastąpił około godziny 12, zaś ciało zostało odnalezione około godziny 16.20 w łazience, znajdującej się w siedzibie Samoobrony. Ciało byłego ministra rolnictwa było zawieszone na sznurze, który przywiązany był do worka treningowego. Z zeznań świadków wynika, że w chwili odkrycia ciała, dotykało ono stopami podłoża, co byłoby bardzo trudne, jeśli ów polityk, miałby się powiesić. Około 17 do budynku przybył lekarz pogotowia, który stwierdził zgon. Z zeznań jednego ze świadków, możemy dowiedzieć się, że lekarz wszedł do pomieszczenia, w którym leżało ciało, obejrzał je z odległości około dwóch metrów i stwierdził śmierć przez powieszenie. Oględziny odbyły się około godziny 22, a sekcja zwłok została zaplanowana dopiero na poniedziałek, czyli dwa dni od zgonu. Niestety, przy założeniu, że Andrzej Lepper został zamordowany, ewentualne substancje chemiczne mogły ulotnić się z organizmu. Kolejny świadek oznajmia, że w pokoju Leppera, pod którym stały rusztowania, którymi bardzo łatwo można było wejść do tego pokoju, telewizor był zatrzymany, a na ekranie wyświetlała się godzina 13:15. W tym samym pokoju otwarte były na oścież wszystkie okna. Warto podkreślić że, było to pierwsze ich otwarcie od... 10 lat.

Budynek, w którym zostało znalezione ciało Andrzeja Leppera.

Zbigniew Stonoga, bardzo bliski współpracownik Andrzeja Leppera, mówi, że w organizmie polityka znaleziono śladowe ilości skoliny, czyli substancji, która zwiodcza mięśnie prążkowane. Do tego biznesmen oznajmia, że Lepperowi pękł wówczas worek osierdziowy. Organ ten ulega pęknięciu m.in. wtedy kiedy człowiek, bardzo się stresuje. Można z tego wywnioskować, że jeśli Lepper został zamordowany, to umierał świadomie. Kilka dni przed śmiercią Andrzej Lepper, powiedział, że jest prześladowany i boi się o swoje życie, ujawnia on wówczas nazwiska swoich prześladowców.


Za rzeczywisty powód samobójstwa Andrzej Leppera, prokuratura podaje problemy finansowe jednak znajomi i przyjaciele byłego lidera Samoobrony wyśmiewają tę tezę. Według środowisk, które wyznają pogląd, że Lepper nie popełnił samobójstwa, króluje teza, że właśnie to wystąpienie spowodowało, zabójstwo Pana Andrzeja.W dniach 29.07.2016r. -30.07.2016r.  postawiliśmy naszym fanom na Twitterze dwa pytania, których wyniki przedstawiamy poniżej.
Podsumowując, prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się, czy Andrzej Lepper został zamordowany, ale biorąc pod uwagę wszystkie argumenty, potwierdzające tę tezę wnioski nasuwają się same. Niestety nie ma niezbitych dowodów na potwierdzenie jakiejkolwiek z tez.

Dawid Szala

Komentarze