Przejdź do głównej zawartości

Nepotyzm w III RP (cz.2) | Młodzi w Polityce

W marcu pisałem nt. Nepotyzmu w III RP. W artykule pisałem o zatrudnieniach w spółkach Skarbu Państwa ludzi PiS'u oraz o obsadzaniu na wysokich stanowiskach członków Platformy Obywatelskiej, po wygranych wyborach właśnie przez tę partię.

PiS zdecydował się kontynuować tradycję, czego przykładem jest zatrudnienie Pana Bartłomieja Misiewicza na stanowisku rzecznika MON, Szefa Gabinetu Politycznego Macierewicza. Misiewicz stał się bohaterem narodowym, co potwierdza przyznanie mu orderu za obronę kraju... Centro-lewicowe media zawrzały. W tym artykule napiszę o Rzeczniku MON ale, chciałbym, także przypomnieć o córce Jacka Rostkowskiego, o której teraz nikt sobie nie przypomina, wypominając grzechy PiSowi. 

Image result for misiewicz

 Kim w ogóle jest najbliższy współpracownik Ministra Macierewicza? Nie można mu zarzucić braku kwalifikacji. Pracował w Aptece, co czyni go bardzo dobrze znającym kwestie Polskiej Armii i obronności. Jak sam twierdzi, pracuje z Macierewiczem już 10 lat (ma 26), myślę, że jest to główny powód zatrudnienia Misiewicza na tak poważnym i odpowiedzialnym stanowisku. Oprócz tego w CV Misiewicz może wspomnieć o zarządzaniu biurem Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Katastrofy Smoleńskiej oraz Zespołu Parlamentarnego ds. Likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. W latach 2012-2014 był koordynatorem ds. struktur wykonawczych PiS, a następnie został wybrany do krajowej komisji rewizyjnej Prawa i Sprawiedliwości. 
Jak już wiemy jest on Szefem Gabinetu Politycznego Ministra Obrony, jednak nie może pełnić tejże funkcji z powodu swojego wykształcenia - Bartłomiej Misiewicz kończy dopiero studia licencjackie, co oznacza, że ma wykształcenie... średnie. Kilka dni temu został on powołany do Rady Nadzorczej jednej z największych spółek Skarbu Państwa - Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jest to najgorsza decyzja personalna Ministra Macierewicza. Niepojęte jest, aby na tak odpowiedzialne stanowisko powoływać osobę bez doświadczenia, wykształcenia i kursu członka rady nadzorczej. Warto również dodać, że cały życiorys Misiewicza został usunięty z Wikipedii...

Image result for macierewicz i misiewicz

Oczywiście każdy wie, że podczas rządów PO-PSL było równie wiele, lub nawet więcej przypadków zatrudniania swoich kolegów, wujków, czy szwagrów w spółkach państwowych. W latach 2007-2012, 428 członków PO, którzy NAGLE dostali nominacje do spółek skarbu państwa zarobili około 200 mln złotych. Oto "Lista wstydu" Platformy Obywatelskiej: http://www.grzechy-platformy.org/lista-wstydu/

Image result for platforma obywatelska by żyło się lepiej kolegom
Odpowiednikiem Bartłomieja Misiewicza za rządów PO była Maya Rostowska, córka Ministra Finansów Jacka Rostowskiego, która bez żadnego doświadczenia dostała dobrą posadę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, kierowanego przez partyjnego kolegę Rostowskiego, Radosława Sikorskiego. Warto wspomnieć, że Maya nakręciła film dla BBC pt. "Czy Polska się Putinizuje". Materiał stał się bardzo popularny, między innymi dlatego, że córka Wiceprezesa Rady Ministrów wyraźnie oczerniła swój kraj publikując dokument w Narodowej Telewizji Zjednoczonego Królestwa, którą ogląda wiele osób spoza Wielkiej Brytanii.
Image result for maya rostowska
Podsumowując, według mnie, niezależnie od przynależności partyjnej, przeszłości, doświadczenia, w polityce króluje kolesiostwo i nepotyzm, czego Rzecznik MON i Pracownica MSZ są najlepszymi przykładami. 

Dawid Szala Komentarze