Przejdź do głównej zawartości

Andrzej Duda - Pacynka? | Młodzi w Polityce

Czy prezydent to jeszcze prezydent? Czy może robi to co mu każe „góra” - której nie ma?
„Suweren wybrał Go, a on kłamie” - „Suweren wybrał dobrego prezydenta” - dwie strony konfliktu który trwa, bez mała od listopada 2015r. Ale mimo wszystko, „słupki zaufania” do prezydenta wciąż utrzymują się na poziomie ok.60%.

Znalezione obrazy dla zapytania andrzej duda przemowa


Pacynka?
Znalezione obrazy dla zapytania andrzej duda podpis
Wszyscy pamiętamy to co działo się na przełomie listopada i grudnia 2015r. gdy PiS, uznał że są mądrzejsi od sędziów TK. Można się zgadzać lub nie, ale i PiS i PO w 2015r. złamali Konstytucję. Ale rządzący przesadzili – i to ewidentnie. Rola prezydenta w tym sporze była od początku postrzegana jako propisowska; nie oszukujmy się, prezydent „klepał ustawy”, które miały naprawiać błędy PO, a tak naprawdę wkopało nasz kraj w największy kryzys od 27 lat. Kto wie, czy gdyby prezydent wtedy powiedział: veto! ,nasz kraj nie miałby „problemów z Unią. Ale to już było, a na linii Prezydent – Prezes TK rozpoczęła się walka o to, kto jest ważniejszy, i kto strzeże Konstytucji naprawdę, a kto ją łamie.
Przypomniała mi się pewna sytuacja. Gdy Bogdan Rymanowski był w "Kawie na Ławie" u Prezydenta, pan Andrzej Duda powiedział wtedy, że to ewidentnie prezes TK łamie Konstytucje [red.], natomiast pan Andrzej Rzeplinśki odparł: „to On ją łamie!”.
Tak jak pewnie większość z nas pamięta, Prezydent odbył nocne spotkanie u Jarosława Kaczyńskiego – odebrane to zostało jako ewidentne spotkanie z „górą” - a o przyczynach wizyty niewiele wiadomo. Prezydent po drodze nie przyjął ślubowania od sędziów wybranych przez PO, co jest jego konstytucyjnym obowiązkiem; natomiast jeśli chodzi o sędziów wybranych przez PIS, to przyjął ślubowanie nad ranem, dzień po wyborze.
Cóż, te rzeczy nie rzucają zbyt dobrego światła na naszego prezydenta.


Zerwij kajdany!
Podobny obrazOstatnimi czasy wypowiedzi prezydenta już nie są takie jednostronne. Zaczął rozumieć to co mówi opozycja, co wyszło dla niego bardzo dobrze, ponieważ stracił część opinii, jakoby był pacynką. 30 grudnia okazało się, że prezydent skieruje do TK, (który wg opozycji jest już pisowski, więc mogą kierować do TK [przyp.red.]) ustawę o zgromadzeniach, ponieważ – jak to powiedział dyrektor biura prasowego KPRP, Marek Magierowski, „Prezydent ma wątpliwości”. Opozycja jednogłośnie krzyczy: TO USTAWKA!. Ale im nie dogodzisz – cokolwiek by prezydent nie zrobił, i tak byłby krzyk, że jest pacynką, albo że to teatrzyk. Wyobraźmy sobie sytuację, w której prezydent podpisałby ustawę: „Prezydent łamie Konstytucje, jest marionetką!”...Ale stylu mu odjąć nie można.
Można o prezydencie mówić różne rzeczy. Że jest marionetką, albo że jest najlepszym prezydentem w dziejach. Że jest notariuszem, albo że jest niezależny.
Znalezione obrazy dla zapytania sylwester z dudąPunkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jednakże PAD przewyższa PBK w zachowaniu. PAD oszczędził nam wystąpień z kartki, wchodzenia na krzesła w jakimś parlamencie, oraz „bulu”.
Prezydent nie podchodzi także śmiertelnie poważnie do własnej osoby.
Odpowiedział na wydarzenie na FB – Sylwester z Andrzejem Dudą, dosyć „śmiechniętym” komentarzem w postaci zdjęcia z żoną, oraz #sylwesterzandrzejemdudą.


Jako że prezydenta nie da się jednoznacznie ocenić, pozostawiam Wam, drodzy czytelnicy do rozsądzenia, czy PAD jest pacynką, oraz czy PAD jest lepszy niźli PBK.

A.M

Komentarze