Przejdź do głównej zawartości

Kryzys w KOD. | Młodzi w Polityce

Czy KOD jest nadal wiarygodny? Czy może zaufanie zostało zburzone w wyniku ostatnich wiadomości na temat zarobków Mateusza Kijowskiego?

Znalezione obrazy dla zapytania mateusz kijowskiWczoraj media zelektryzowała informacja o fakturach na 90tys. zł wystawionych przez firmę MKM Studio (firma Mateusza Kijowskiego i jego żony),a podpisaną przez M. Kijowskiego dla Komitetu Obrony Demokracji. Pieniądze pochodziły ze zbiórek Komitetu Społecznego KOD – ludzie, którzy przychodzili na marsze KOD-u wrzucali te pieniądze do puszek, a ich lider siedział na dwóch stołkach, i zarabiał na życie – podczas, gdy jakiś czas temu pytany o to, z czego żyje, odpowiedział, że to rodzina Go utrzymuje. Okazało się to kompletną bzdurą, więc pojawił się znak zapytania, czy Mateusz Kijowski jest człowiekiem godnym zaufania .Tak samo jak te 90tys. zł, które wzbudza kontrowersje, Jacek Parol, były członek zarządu KOD, wyjawił, że przewodniczący Komitetu, kupił za pieniądze z puszek najnowszego iPhone’a za około 4500zł, a także laptopa za drugie tyle.. Bardzo ważną kwestią w tym przypadku jest także to, czy ludzie, którzy chodzili na marsze KOD, nie zniechęcą się, z powodu postawy ich lidera, od którego odcinają się także liderzy opozycji parlamentarnej. Mateusz Kijowski stwierdził w „Kropce nad „I””, że czuje się człowiekiem honoru – pytanie tylko, czy to honor, czy honorarium.  Porównując głupotę, którą popełnił Ryszard Petru, i pieniądze, które wyciągał z KOD-u Mateusz Kijowski, można chyba śmiało stwierdzić, że nie można między tymi dwoma sprawami postawić znaku równości, ale mimo wszystko, opozycja jest teraz w trudnej sytuacji. Najbliższe sondaże pokażą, jak ostatnie wydarzenia wpłynęły na poparcie dla opozycji

Kampania wyborcza w KOD.

Znalezione obrazy dla zapytania kod
Pojawiły się spekulacje, jakoby ktoś z wysoko postawionych w KOD - zie celowo ujawnił te dokumenty, aby w zbliżających się wyborach na przewodniczącego, Mateusz Kijowski, z nadszarpniętym zaufaniem, miał mizerne szanse, aby zostać przewodniczącym po raz kolejny. Byłby to bardzo sprytny ruch, zwłaszcza zważając na to, że wybory mają odbyć się 4-5 marca.

Komentarze