Przejdź do głównej zawartości

Sylwester z Andrzejem Dudą | Młodzi w Polityce

Ostatniej nocy przywitaliśmy nowy - 2017 rok. Wiele osób spędzało ten wieczór na koncertach, domówkach, czy w domu, jednak ponad 400 tysięcy osób zadeklarowało, iż wybiorą się do Pałacu Prezydenckiego na imprezę sylwestrową do urzędującego Prezydenta RP. 


Znalezione obrazy dla zapytania duda

Andrzej Duda to obecnie jedna z najbardziej "memicznych" postaci, oprócz memów nasza głowa państwa jest obiektem wielu, często zabawnych żartów. Facebook'owe wydarzenie pt. "Sylwester z Andrzejem Dudą" to właśnie przykład takiego żartu. Internauci wykazali się wielką inwencją twórczą, ponieważ tworząc fikcyjne konta znanych osób wymyślali treści postów, często o bardzo głębokim znaczeniu. Swoją obecność na tejże domówce zadeklarowali m.in. Andrzej Rzepliński, Robert Kubica, Ryszard Petru, czy Prezydent Elekt Stanów Zjednoczonych Ameryki Pan Donald Trump. Prawdopodobnie była to największa impreza sylwestrowej nocy.


Znalezione obrazy dla zapytania sylwester z dudą
Podobny obraz

Wydarzenie spotkało się z głosami oburzenia - znalazły się osoby, które uznały, iż jest to znieważenie głowy państwa oraz osób, za które podszyli się internauci. Pojawiały się groźby, zastraszenia i inne głosy przeciw. Na szczęście główny bohater tego wydarzenia nie obraził się na twórców, a co najważniejsze pozdrowił wszystkich uczestników Sylwestra u Andrzeja Dudy. Duda umieścił posta na Twitterze, który prezentuje się następująco: 


Całe to wydarzenie, a właściwie reakcja Prezydenta, w moim odczuciu pokazała, że Andrzej Duda mimo wszelkich swoich wad, jest Prezydentem "ludzkim" i nie boi się pokazać, że jest "wyluzowany", co niestety nie miało miejsca za panowania jego poprzedników (może poza Aleksandrem Kwaśniewskim), z Lechem Wałęsą na czele. Niemniej jednak uważam, że niektóre z wpisów na osi wydarzenia było na prawdę uderzeniami poniżej pasa i powinny spotkać się z jednoznacznym potępieniem ze strony innych członków wydarzenia. W tym miejscu warto pokazać, że administratorzy wydarzenia zachęcili do pomagania 17-letniej Magdzie, która zmaga się z nowotworem, a na leczenie potrzebuje ponad 370 000 złotych. Większość tej kwoty jest już zebrana, może dzięki inicjatywie "Sylwester z Andrzejem Dudą". 

Dawid Szala 

Komentarze