Przejdź do głównej zawartości

Ucho Prezesa | Młodzi w Polityce

Kabaret Moralnego Niepokoju to jedna z najbardziej znanych i cenionych formacji kabaretowych w Polsce. Robert Górski od kilku lat kojarzony jest z postacią obecnego szefa Rady Europejskiej i byłego Premiera RP, Donalda Tuska. Wszystko to zawdzięcza coniedzielnym "Posiedzeniom Rządu", czyli komicznym przedstawieniom, podczas których odbywały się fikcyjne obrady Rady Ministrów, kończone "harataniem w gałę". Od kilku tygodni Robert Górski kojarzony jest z postacią Prezesa. Nie wiadomo czego, ale jak twierdzi Górski - Prezes jest tylko jeden. 

Serial "Ucho Prezesa" to nowe dzieło Roberta Górskiego. Serial przedstawia codzienność jednego z najważniejszych budynków w RP - przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. W serialu występują zasadnicze dwie role główne. Prezes i Mariusz. 

Znalezione obrazy dla zapytania ucho prezesaPrezes (Robert Górski) - apodyktyczny, spokojny, szeregowy poseł. Szef Partii, która przejęła władzę w kraju. Ma ukochanego kota, co wiele razy jest podkreślane przez gości prezesa, którzy przynoszą pupilowi różne podarunki, np. ryby, ciepłe mleko. Przez swoich podwładnych określany jest jako człowiek z wielkim sercem, ale nie można go denerwować i sprzeciwiać się. Nie lubi się uśmiechać, jest bardzo cyniczny, nie okazuje minimum szacunku swoim współpracownikom. Nadaje się do polityki, gdyż umie ustalać różnorakie strategie dotyczące rozwiązania wewnętrznych problemów kraju. Dziękując za umeblowanie nowego gabinetu, zapowiedział, że to właśnie on umebluje nam Polskę.

Znalezione obrazy dla zapytania ucho prezesa mariuszMariusz (Mikołaj Cieślak) - Utożsamiany z Mariuszem Błaszczakiem, jednym z najbliższych współpracowników Kaczyńskiego, obecnym Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji, faktyczny zastępca Prezesa, w serialu jego prawa ręka. Jest bardzo inteligentnym, uległym politykiem. Uwielbia swojego szefa, informując go o różnych kryzysach w partii, czy przedstawiając ludzi, którzy chcą wygryźć najwyższego. Uczestniczy w każdym spotkaniu z innymi poddanymi. Czy to pośrednio, czy bezpośrednio. Uważa właściciela kota za geniusza. 

Znalezione obrazy dla zapytania iza dąbrowska ucho prezesaOprócz tego w serialu występuje jeszcze jedna postać, którą odgrywa Pani Izabela Dąbrowska. Tą osobą jest Pani Basia. Stanowcza, wyznawczyni Kaczyńskiego, która nie szanuje nawet najważniejszego obywatela w państwie (rzecz jasna po Prezesie) - zwierzchnika sił zbrojnych, któremu nie pozwala porozmawiać z szefem, argumentując to nieobecnością głównego bohatera. Pani Basia to karykatura Barbary Skrzypek, czyli jednej z najbliższych współpracowników Prezesa. Z Kaczyńskim pracuje już od ponad 20 lat, jest powszechnie znana i lubiana w biurze krajowym PiS. 

Po trzech odcinkach mieliśmy okazję przyjrzeć się relacji na linii Prezes-Prezes TVP, Prezes-Krzysztof Czabański, Prezes - "Minister Wojny Antonii".

Po hucznej premierze miniserialu pojawiły się pytania dotyczące rzeczywistości wydarzeń przedstawionych w produkcji oraz reakcji Kaczyńskiego i innych polityków PiS po obejrzeniu "Ucha Prezesa". Były Premier określił ten serial jako śmieszny, podkreślił, że obejrzał dwa odcinki, ale poinformował, że ma dwa zasadnicze zastrzeżenia. Mianowicie, dorosłe koty nie piją mleka, a po drugie Prezes posiada dwa koty, ale żaden z nich nie jest rudy. Beata Szydło powiedziała, że serial jest faktycznie zabawny, ale nie odzwierciedla rzeczywistości. Mariusz Błaszczak, potwierdził słowa Pani Premier kwitując swoje zdanie frazą ''Serial jest po prostu zabawny." Pani profesor Pawłowicz poinformowała, że Pan Premier Kaczyńskie nie słodzi herbaty, zaś w serialu doprawiał picie aż 3 łyżeczkami cukru. 

Według mnie w tych smętnych czasach powinniśmy mieć z czego się śmiać, a serial ''Ucho Prezesa" jest właśnie okazją do wyrażania pozytywnych emocji. 


Komentarze

  1. "czasy" wcale nie są smętne, a miniserial zbyt śmieszny ....

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz