Przejdź do głównej zawartości

Wotum nieufności wobec Ministra Zdrowia | Młodzi w Polityce

Podobny obraz
Poseł Piotr Liroy-Marzec uważa, że minister zdrowia Konstanty Radziwiłł jest przeciwnikiem wprowadzenia medycznej marihuany – Wiem, że PiS będzie go ratował, chociaż nie są zadowoleni, z tego, jak minister urzęduje – stwierdził parlamentarzysta. 
Poseł Kukiz’15 zapowiedział złożenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra zdrowia. Reszta opozycji deklaruje poparcie tego ten pomysłu.

O sprawie medycznej marihuany zrobiło się głośno w zeszłym roku. Wszystko za sprawą Tomasza Kality – byłego rzecznika SLD, chorego na wielopostaciowego glejaka. Ból którego doznawał był okropny, ten człowiek cierpiał. Wtedy to prezydent Andrzej Duda deklarował wsparcie dla polityka oraz zapowiedział jak najszybsze rozpoczęcie prac nad ustawą legalizującą użycie medycznej marihuany. od prawie roku, sprawa stoi w martwym punkcie. Czy Konstantemu Radziwiłłowi grozi utrata stanowiska? Jest to mało prawdopodobne, aby opozycja przepchnęła wotum nieufności, ponieważ nie posiada większości zdolnej do uchwalenia takiego wniosku. Jednakże, to nie opozycja może sprawić, że minister odejdzie a jego partyjni koledzy i koleżanki. 


Po niedawnej konferencji prasowej Beata Szydło zapowiedziała, że rusza przegląd resortów. Ministrowie mają przedstawić propozycje nowych działań, które będą realizowane przez rząd w 2017 roku.


"Od środy rozpoczynam, razem z ministrami, przegląd resortów. Będę spotykać się przed najbliższe dwa tygodnie z szefami poszczególnych resortów, będziemy omawiać to, co zostało zrealizowane, również na tematy, które wynikają z tego, czego nie podjęto, będziemy starali się szukać przyczyn ewentualnie tych zadań, które nie zostały zrealizowane w ubiegłym roku." - powiedziała Szefowa Rządu.

Znalezione obrazy dla zapytania konferencja szydło i radziwiła


Minister ma na pieńku z premier, chociażby ze względu na jego niedawne wypowiedzi o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce. Zdaniem ministra nie jest to zagrożenia dla zdrowia obywateli. 


Ewentualne roszady w rządzie mają zostać przeprowadzone dopiero we wrześniu 2017 roku.


Myślę, że w tej chwili nie minister Radziwiłł nie powinien zostać odwołany. Dajmy mu czas do wspomnianego września – niech wtedy zapadnie decyzja czy zostanie, czy jednak powinien odejść.

Janusz Gawron

Komentarze