Przejdź do głównej zawartości

Kto będzie lepszy dla Polski? | Młodzi w Polityce


Martin Schulz jest oficjalnym kandydatem SPD (socjaldemokraci) na kanclerza Niemiec. Oznacza to, że będzie konkurentem Angeli Merkel, której ugrupowaniem jest CDU (chadecja).

Podobny obraz


Jeżeli kanclerzem Niemiec zostałby Martin Schulz, stosunki między naszym zachodnim sąsiadem, a nami na pewno uległyby pogorszeniu. Były przewodniczący znany jest z bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi, na przykład o karach dla krajów, które nie podporządkują się europejskiemu duchowi wspólnoty odnośnie przyjmowania uchodźców z Bliskiego Wschodu. Obiecał narzucić siłą europejskiego ducha wspólnoty. Co ciekawe, panu Schulzowi nie przeszkadza, że Niemcy z pominięciem Polski i krajów bałtyckich dogadują się z Rosją odnośnie Nord Stream II. Ciekawym „kwiatkiem” jest także to, że po próbie puczu w Turcji (lipiec 2016), ówczesny przewodniczący PE przesłał depeszę zapewniającą prezydenta Erdogana o poparciu: „Cieszę się, że dzisiaj rano Turcja wróciła do praworządności”, a jak to trafnie ujął jeden z internautów, Erdogan zwolnił 2700 sędziów oraz 5 sędziów Sądu Najwyższego i wraca na drogę praworządności, a Prezydent Duda nie przyjął ślubowania od trzech i jest to złamanie zasad demokracji. 

Znalezione obrazy dla zapytania merkel i schulzKilka dni temu, były przewodniczący PE, po powrocie do Niemiec został ogłoszony oficjalnie kandydatem partii SPD na kanclerza i po raz kolejny groził Polsce oraz innym krajom, które nie godzą się na „kwoty” migrantów: „Niemcy okazują innym krajom solidarność, także finansową, gdy czują się one zagrożone. Jeśli jednak niektórzy członkowie UE rozumieją pod pojęciem solidarności udział w subwencjach rolnych i funduszach strukturalnych, ale gdy należy okazać solidarność ludziom, którzy uciekają, to mówią: "Nie, dziękuje, to przyszły niemiecki rząd musi połączyć kwestię solidarności w polityce migracyjnej z przyszłym unijnym budżetem”.

Znalezione obrazy dla zapytania erdogan schulz
Z polskiego punktu widzenia lepiej by było, gdyby koalicja CDU-CSU wygrało wybory ponownie, ponieważ Angela Merkel ostatnio złagodziła swój kurs wobec Polski i zauważyła, że nasz kraj jest bardzo ważnym partnerem gospodarczym. Również Jarosław Kaczyński mówił o tym, że dobrze byłoby, gdyby kanclerz Merkel pozostała przy władzy. Wydaje się, że chadecy z CDU będą lepszym partnerem niż socjaldemokraci z SPD. Jak na razie, kanclerz Merkel i pan Schulz mają podobne poparcie. Wybory parlamentarne odbędą się już w tym roku.

Znalezione obrazy dla zapytania merkel smiechMoże po wygranej SPD Kanclerz Martin Schulz zmieni swoje zdanie o Polsce?

Komentarze

Prześlij komentarz