Przejdź do głównej zawartości

Światło Prawdy | Młodzi W Polityce

Są ludzie, których przepełnia światło prawdy, a także tacy, którym wypełnia ono portfel. Ojciec Prometeusz Rydzyk znalazł się pośród setki najbogatszych Polaków, a jego Maybach na toruńskiej rejestracji jest znany w całej Polsce. W tym artykule przeanalizuję działalność "Belzebuba z Torunia" oraz przedstawię i ocenię jego osobę.


Ojciec Tadeusz Rydzyk jest chyba najbardziej znanym duchownym w Polsce (o ile jeszcze można go tak nazywać - w końcu każdy duchowny składa śluby ubóstwa). Tadeusz Rydzyk to z pozoru skromny 71-latek pochodzący z Olkusza i na tym jego skromność się kończy. Dalej mamy ciekawszą część, Rydzyk jest prezesem zarządu Fundacji Lux Veritatis (tytułowe światło prawdy), a od niedawna także fundacji "Nasza Przyszłość", dyrektorem Radia Maryja oraz Telewizji Trwam, byłym rektorem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, wybitnym redaktorem, a przede wszystkim idolem nastolatek i nastolatków emerytek i rencistów i numerem 83 wśród najbogatszych Polaków. 


Trudno doszukać się tego, jaka jest statutowa działalność Lux Veritatis, jednak ma ona koncesję na nadawanie TV Trwam, a także na przeprowadzenie projektu "Prace geologiczne dla poszukiwania i wstępnego ustalenia zasobów eksploatacyjnych wód termalnych z utworów wapienia muszlowego lub liasu w Toruniu wraz z określeniem warunków hydrogeologicznych w związku z wtłaczaniem wód do górotworu w interwale utworów wapienia muszlowego lub liasu w Toruniu – otwór TG1" (inwestycja kosztowała 27,3 mln), tutaj należy podziękować temu dobremu człowiekowi za to, że wpadł na to, aby wykorzystać to, co dostaliśmy od Boga. Fundacja Nasza Przyszłość to tak naprawdę wydawnictwo wydające wybitne dzieła literackie Radia Maryja oraz tworów pokrewnych i na tym właściwie jej działalność niestety się kończy. Radio Maryja oraz Telewizja Trwam to jedyne katolickie głosy w domu każdego Polaka, audycje mediów Ojca Rydzyka nauczyły na pewno wielu ludzi jak żyć - tak jak prawdziwy katolik. Ojciec Tadeusz zdecydowanie przyczynił się do rozwoju mediów w Polsce, a jego geotermalne działania powinny zostać usłyszane na całym świecie.


Warto wspomnieć też, że Ojciec Rydzyk jest jednym z dobrych przyjaciół Prezesa pewnej partii - specjalnie nie napiszę jej nazwy, ponieważ wszystkich słuchaczy i darczyńców głęboko dotykają oskarżenia o upolitycznienie życiowego guru oraz jedynych słusznych mediów.


Ojciec Rydzyk prowadzi także prestiżową uczelnię Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu na której podobno studiował również Rzecznik MON-u Bartłomiej Misiewicz - zainteresowanych nauką na tej uczelni odsyłam do internetu (wiele ciekawych kierunków oraz wspaniała atmosfera).


Podsumowując, Ojca Rydzyka można lubić lub nie, jednak nie można mu odmówić sprytu, żyłki do interesów oraz dobrego serca. Osobiście nie uważam, aby Rydzyk mógł być autorytetem dla jakiegokolwiek wiernego, a sam media Ojca Dyrektora odbieram jako kanały czysto rozrywkowe. (artykuł proszę traktować przede wszystkim w kategoriach humorystycznych). Zapraszam Państwa do wyrażenia opinii na temat Ojca Rydzyka w komentarzach oraz do dotowania działalności Ojca (numery konta poniżej). 

Bank Pocztowy S.A. o/Toruń
92 1320 1120 2585 4660 2000 0001 - darowizny na TV Trwam

Bank Pocztowy S.A. o/Toruń
65 1320 1120 2585 4660 2000 0002 - darowizny na cele kultu religijnego i geotermię

:)

Pawel Zbanski

Komentarze

 1. O tyyy szkalować papieeza biskupa archanioła Rydzyka ty ty ty potworze ty antychryscie . Ducha swietego Bożego w sercu nie masz?????! Tacy farezyszusze jak ty jezusa ukrzyzowali i takk teraz ty chrzescijana prawego i lewego oskarzasz o spaczenie!!1 gdyby nie telewizja trwam to bys dawno juz boze światło stracil i nicc bys nie widzial! Tylko niemiecki wegiel !

  OdpowiedzUsuń
 2. SKoro to jego pieniądze i on z nich korzysta (nieoficjalnie) to chyba popełnia grzech, bo jest zakonnikiem. A dlaczego go nie rozliczono z pieniędzy zbieranych na stocznię? Jeśli przywłaszczył, czyli ukradł, to znaczy, że nie wierzy w piekło. Dziwne

  OdpowiedzUsuń
 3. Wypracowanie poprawne stylistycznie, merytorycznie nie wnosi nic nowego. Autor powtarza zdania jakie słyszał być może od rodziców, nie zadając sobie trudu, by rzetelnie samemu każdą informację sprawdzić, jak np. tą o rzeczonym maybachu.
  Synku, pracuj ciężej, szukaj głębiej, bo na wierzch najczęściej gówno wypływa. Lepić z tego pod publiczkę nie warto... Przemyśl.
  Pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie miało wnieść? W artykule powtarzam ogólnikowe zdania oraz sarkastycznie opisuje osobę Ojca Dyrektora - tak właśnie miało być. Można powiedzieć, że Ojciec Tadeusz jest w pewnym sensie moim idolem - mógłbym na jego temat napisać całą książkę (jeśli Radio Maryja zgodziłoby się na wydanie to nawet obiektywnie). Tutaj to miała być jedynie luźna opinia wywołująca uśmiech na mojej twarzy (i mam nadzieje, że kilku czytelników też). Dziękuję za komentarz i również pozdrawiam.
   Paweł Zbański

   Usuń
 4. Po pierwsze. "Każdy duchowny ślubuje ubóstwo" Bzdura. Ubóstwo ślubuje zakonnik. On jest oczywiście zakonnikiem. Po wtóre, ludzie chyba nie rozumieją różnicę pomiędzy zarządzaniem a posiadaniem. On zarządza ogromnym majątkiem (fundacje, radio, Szkoła Wyższa). To tak, jakby twierdzić, że Owsiak jest właścicielem wszystkich zebranych pieniędzy przez Orkiestrę. Po trzecie: Niby trudno jest doszukać się w statucie czym zajmuje się jego fundacja. Pierwsza pozycja w google: http://www.luxveritatis.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu chodzi o przepych, budowanie świątyń a nie życie w ubóstwie. To mija się z prawdą głoszoną w Biblii jak w ogóle takie pismo ma znaczenie dla wyznawców, to tu mamy świadectwo sprzeczności jak winna się zachowywać osoba świecka!Tfu...

   Usuń
 5. On się i tak ten belzebub od piekła nie wymiga tyle osób co on skrzywdził wyłudził kasę na swe pokretne pomysły i jeszcze ciągle usmiechniety ze swej głupoty a owieczki jego tego nie czują i jeszcze go bronią twuuu....

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz