Przejdź do głównej zawartości

Relokacja imigrantów | Młodzi w Polityce

Relokacja uchodźców jest nadal kwestią nierozstrzygniętą, chociaż decyzje o niej zostały podjęte prawie dwa lata temu. Prawo i Sprawiedliwość wciąż jest przeciwne przyjmowaniu uchodźców.

Znalezione obrazy dla zapytania uchodźcyBłaszczak przekonywał na antenie Jedynki w "Sygnałach Dnia", że dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość, dopóty "możemy mieć pewność, że nie doprowadzimy do powtórki tego z czym mamy do czynienia na Zachodzie Europy". Jego zdaniem mamy do czynienia z "potężnym kryzysem migracyjnym".  

"Polityka multikulturalizmu na Zachodzie Europy przynosi krwawe żniwo w postaci ataków terrorystycznych" . Trudno się z nim nie zgodzić, wszak zamachy zdarzają się najczęściej w krajach, które popierają przyjmowanie uchodźców – w czym oczywiście nie ma nic złego – lecz robią to lekkomyślnie, oraz bez należytej kontroli przyjmowanych osób. Absolutne zamknięcie się na ból i cierpienie tych ludzi, którzy uchodzą z kraju ogarniętego wojną do - jak myślą - spokojnej i bezpiecznej Europy, jest absolutnie nieludzką rzeczą. Ważną więc kwestią jest należyta kontrola migrantów, a nie budowanie murów na granicach.

Podobny obraz
Mariusz Błaszczak odnosił się także do opinii krążących w społeczeństwie, według których przyjmowanie uchodźców nie jest problemem, gdyż ludzi tych jest mało.
"Na Zachodzie Europy też zaczynało się od stosunkowo nielicznej grupy, która potem się rozrastała, dlatego że to są liczne rodziny”.Pytany o pomysł umieszczania uchodźców w tzw. obozach kontenerowych zaznaczał, że chodzi o to, aby kraj był przygotowany na różne scenariusze posiadając miejsca, w których migranci dopuszczający się przekraczania prawa oczekiwaliby na deportację; tego typu obozy znajdują się w wielu miejscach, zwłaszcza Europy Zachodniej (m.in obóz w Dunkierce, który niedawno dotknął pożar wywołany bójką dwóch grup uchodźców)

Przypomnijmy, że rząd Ewy Kopacz niejako „zdradził” państwa V4 popierając kwestię relokacji uchodźców podczas spotkania ministrów spraw wewnętrznych, które odbyło się 22 września 2015 roku a podczas którego został przyjęty program relokacji 98 tysięcy uchodźców z Włoch i Grecji do innych krajów Unii; każdy kraj ma z góry narzuconą liczbę migrantów do przyjęcia. Przeciwko głosowały Słowacja (która jako jedyna zapowiedziała, że nie dostosuje się do decyzji Unii), Czechy, Węgry oraz Rumunia. 

Znalezione obrazy dla zapytania ewa kopacz rada ministrow

"To, że doszło do złamania porozumienia Grupy Wyszehradzkiej i opuszczenia przez Polskę pozycji lidera wśród tych krajów, jakby wyłamania się z tego głosowania jednościowego - w mojej ocenie jest to walka Donalda Tuska o drugą kadencję jako szefa Rady Europejskiej" – mówił poseł Solidarnej Polski, Arkadiusz Mularczyk.

Andrzej Mandryka

Komentarze