Przejdź do głównej zawartości

Jaruzelski i Kiszczak ciągle generałami | Młodzi w Polityce

Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak. Są to dwie najmroczniejsze osoby, które pojawiły się w najnowszej historii Polski. Przez ich haniebne decyzje, które szkodziły własnemu narodowi wiele osób zostało pozbawionych życia. Zazwyczaj były to osoby protestujące przeciw komunistycznym rządom, które chciały żyć w normalnej - demokratycznej Polsce.

W grudniu zeszłego roku, szef Ministerstwa Obrony Narodowej poinformował, że z ust pracowników resortu nigdy nie padnie zwrot Generał Jaruzelski, bądź Generał Kiszczak. Poinformował także, że MON pracuje nad odebraniem stopni obu Panom.
 
Znalezione obrazy dla zapytania macierewicz konferencja kiszczak

W obecnym stanie, odebranie stopni wojskowych przez przełożonych jest możliwe w przypadku funkcjonariuszy Służby Wywiadu Wojskowego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Przeszkodą, która uniemożliwia podjęcia takich działań jest treść Ustawy o powszechnym obowiązku obrony państwa.

Rzecznik MON Pani mjr. Anna Pęzioł - Wójtowicz informuje jasno redakcję "Życie Warszawy", że projekt ustawy po prostu nie jest gotowy. „Resort obrony narodowej nie może udzielić szczegółowej odpowiedzi co do wprowadzanych zmian, przebiegu procesu dotyczącego pozbawiania stopni wojskowych, jak również wskazać, jak duża grupa oficerów będzie objęta degradacją". - podkreśliła wojskowa.

Znalezione obrazy dla zapytania pęzioł wójtowicz konferencja

Bardzo dziwi fakt, że tzw. ustawa "dezubekizacyjna" ma bliźniaczo podobny zamysł, a została uchwalona podczas posiedzenia Sejmu w Sali Kolumnowej.

Sprawy Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka, to kolejne czynniki dzielące Polaków. Część naszych obywateli, co podkreślił kiedyś szef PSL Władysław Kosiniak Kamysz powołując się na słowa kardynała Józefa Glempa sądzi, że odebranie stopni PRL'owskim funkcjonariuszom po raz kolejny podzieli obywateli.

„Kiszczakowi i Jaruzelskiemu nie należą się stopnie generalskie, ale jest pytanie, co takie działanie przyniesie ich ofiarom, tym, którzy walczyli z komunistami i zostali przez nich pozbawieni zdrowia i własności” – powiedział Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz’15. 

Znalezione obrazy dla zapytania kosiniak tyszka

Czesław Kiszczak i Wojciech Jaruzelski odpowiadają za szereg zbrodni wymierzonych przeciw własnym krajanom. Ten pierwszy na sumieniu ma m.in. ofiary pacyfikacji Kopalni Węgla Kamiennego „Wujek”, podczas której zginęło 9 górników, zaś 23 pracowników zostało rannych. Oboje odpowiadają za wprowadzenie stanu wojennego, internowanie ponad 10 000 działaczy NSZZ „Solidarność” oraz wiele morderstw na przeciwnikach władzy. 

Znalezione obrazy dla zapytania kiszczak jaruzelski

Myślę, że Kiszczak i Jaruzelski powinni zostać pozbawieni jakichkolwiek stopni wojskowych z dniem obalenia komunizmu. Oboje wyrządzili tak wiele krzywdy Polakom, że hańbą dla państwa było i jest honorowanie tych zbrodniarzy. Kiedy dziennikarze pytają Macierewicza o Kiszczaka i Jaruzelskiego, szef MON jest bardzo stanowczy, jednak można mieć wrażenie, że w swoich działaniach Wiceprezes PiS nie za bardzo zajmuje się tą kwestią.Dawid Szala

Komentarze