Przejdź do głównej zawartości

Dwie nowe posłanki w PiS | Młodzi w Polityce

Znalezione obrazy dla zapytania siarkowska pis

Niedawno, bo w lutym bieżącego roku, dowiedzieliśmy się, że Posłanki Anna Siarkowska i Magdalena Błeńska opuściły rodzimy klub Kukiz'15 i wraz z nową posłanką - Małgorzatą Janowską stworzyły koło poselskie "Republikanie". Siarkowska została przewodniczącą koła i Wiceprezesem Stowarzyszenia "Republikanie", z którym utożsamiały się członkinie najmniejszego ugrupowania w Sejmie.  Dziś dowiedzieliśmy się, że Siarkowska i Janowska dołączyły do koalicji Zjednoczona Prawica, ogłaszając powstanie partii republikańskiej. 


Znalezione obrazy dla zapytania terlecki siarkowska


Jeszcze kilka dni temu Posłanka Siarkowska, z dystansem podchodziła do nieoficjalnych informacji dotyczących transferu do Klubu PiS. 12.09 na jej profilu na Twitterze, mogliśmy zobaczyć taki wpis:


"Po wielu latach angażowania się w różne ruchy polityczne, środowisko republikańskie wreszcie będzie miało własną partię polityczną." - mówiła na konferencji prasowej posłanka Siarkowska, stojąc koło dumnego Ryszarda Terleckiego, który patrzył na nowe posłanki, jak na dzieci, które dobrze wychował i poprowadził na dobrą drogę. 

Znalezione obrazy dla zapytania terlecki siarkowska

W swojej wypowiedzi, wicemarszałek Sejmu wyraził wielkie zadowolenie z powiększenia klubu, jednocześnie podkreślając fakt, że nowe członkinie, to - kobiety. 

Tak jak już pisałem, posłanki informują o powstaniu nowej partii politycznej ściśle ukierunkowanej na wartości republikańskiej. Dołączenie do Zjednoczonej Prawicy ma spowodować to, że nowe ugrupowanie odniesie sukces. Wypowiedź Siarkowskiej, bardzo przypomniało mi znamienite wystąpienie Edwarda Gierka, które ten skończył znanym frazesem "Pomożecie?". 


Na dzisiejszej konferencji prasowej, "główne bohaterki" wystąpiły na ściance Stowarzyszenia "Republikanie". Mimo tego, że parlamentarzystki identyfikują się z tą organizacją, władze stowarzyszenia wydały oświadczenie dotyczące zaistniałej sytuacji. W tekście, zarząd informuje o oczekiwaniach związanych z odejściem posłanek ze stowarzyszenia oraz o tym, że dzisiejsza decyzja umotywowana jest osobistymi korzyściami Siarkowskiej i Janowskiej. Wielki szacunek, należy się posłance Błeńskiej, która nie dołączyła do byłych koleżanek i stworzyła wrażenie, że dla niej ważne są jej osobiste przekonania, a nie polityczne sukcesy - gierki.

Przypomnijmy sobie, kim są nowe członkinie KP PiS.

Pani Poseł Anna Siarkowska, to 35-letnia parlamentarzystka, wybrana z 1. miejsca z siedleckiej listy wyborczej Ruchu Kukiz'15. Do Sejmu dostała się głosami 12073 obywateli. Należy do Komisji Obrony Narodowej i Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji. Oprócz tego, należy do czterech podkomisji i trzech międzynarodowych grup parlamentarnych. Posłanka, może poszczycić się tytułem magistra Akademii Obrony Narodowej. Przed Sejmem przemawiała ponad 50 razy i zgłosiła 17 interpelacji, co zdecydowanie jest bardzo słabym wynikiem.

Znalezione obrazy dla zapytania anna siarkowskaPani Małgorzata Janowska, urodziła się 40 lat temu w Zgorzelcu. Mandat Posłanki pełni niespełna rok, ale sejmowe rejestry nie odnotowały zbyt dużej aktywności absolwentki Wyższej Szkoły Marketingu i Biznesu. Przed wysoką izbą przemawiała 3 razy i wysłała tylko... 7 interpelacji. Należy do Komisji Finansów Publicznych i Komisji Energii i Skarbu Państwa. 

Znalezione obrazy dla zapytania małgorzata janowska

Decyzja Poseł Siarkowskiej mnie nie dziwi, osoba ta od początku wykazywała sympatię do PiS, a jej przejście do szeregów partii rządzącej wydawało się tylko kwestią czasu, jednak bardzo smuci zachowanie Pani Janowskiej, która swój mandat objęła tylko i wyłącznie dlatego, że dr. Rafał Wójcikowski zginął w tragicznym wypadku samochodowym. Poseł Janowska powinna choć trochę zachowywać się jak jej poprzednik, jednak do tego bardzo jej daleko. 

Znalezione obrazy dla zapytania wójcikowski

Podsumowując. Uważam, że zachowanie posłanek Siarkowskiej i Janowskiej można uznać za skandaliczne. Po raz drugi zmieniają ugrupowanie, rzekomo kierując się dobrem ogółu, jednak możemy mieć bardzo uzasadnione podejrzenia, że kierują się one dobrem jednostki. Sądzę, że gdyby były osobami honorowymi, po odejściu z Kukiz'15 zostałyby posłankami niezrzeszonymi - tak jak miało to miejsce w przypadku Posła Liroya Marca. Wierzę, że wyborcy bardzo dokładnie rozliczą obie posłanki z ich niezbyt poprawnych czynów. 

Artykuł zakończę cytatem z Pawła Kukiza, który skomentował odejście posłanek z Kukiz'15. 

"Jeśli kiedykolwiek były preteksty do nazywania Kukiz'15 przystawką PiS-u to właśnie dzięki głosowniom Kornela Morawieckiego i jego grupy, czy posłanki Siarkowskiej. Paradoksalnie taka sytuacja oczyszcza więc sytuację"

Dawid Szala.

P.S. Zapraszam serdecznie do lektury brawurowego artykułu Pawła na temat odejścia Siarkowskiej i Błeńskiej z Kukiz'15 - Koniec, czy nowy początek Kukiz'15?Komentarze

Prześlij komentarz