Przejdź do głównej zawartości

Rewitalizacja dworców - nowy pomysł Rządu. | Młodzi w Polityce

Ministerstwo infrastruktury przeznaczy miliard złotych na program rewitalizacji i budowy niemal 200 dworców. Program zakończyć ma się 2023 roku. 


Znalezione obrazy dla zapytania dworzec syf

O problemach z rozwojem infrastruktury w Polsce nie trzeba nikomu mówić. Każdy choć raz w życiu słyszał o wielogodzinnych opóźnieniach, brudnych i obskurnych dworcach czy niemiłych paniach w kasie. Jak co prawda to ostatnie trudno będzie zmienić to nowy program ministerstwa infrastruktury chce poprawić te dwa pierwsze problemy i upiększyć wygląd komunikacji pociągowej.

Jak podkreślał minister Adamczyk — Program Inwestycji Dworcowych jest pierwszą tak dużą inicjatywą, dzięki której unowocześnione będą polskie dworce. ”W około 200 miastach, w perspektywie najbliższych lat przywrócimy funkcje dworcowe, możliwość korzystania z kas, i wypoczynku w godziwych warunkach, specjalną obsługę dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi” — przedstawiał Adamczyk. 

Znalezione obrazy dla zapytania minister adamczyk

Na co bardzo zwracał minister uwagę to to, że dworce odnawianie będą nie tylko dużych ośrodkach miejskich typu Poznań czy Gdańsk, lecz program stawia na te mniejsze i „całkiem małe miejscowości” których dworce zostały zapomniane przez poprzednie programy rewitalizacji.

Cieszy również fakt, że w ramach programu Polska Wschodnia, ta część kraju będzie posiadała nowoczesne i zmodernizowane linie kolejowe które prowadzić będą do czystych, nowoczesnych i bezpiecznych dworców. Wszystkie ekologiczne wymogi zostaną spełnione przez nowo-wybudowane dworce.

Znalezione obrazy dla zapytania polska wschodnia kolej

Ogłoszenie programu miało miejsce w podwarszawskim Pruszkowie. Miejsce nie było wybrane przypadkowo bowiem ten zabytkowy dworzec zostanie odnowiony w ścisłej współpracy z mazowieckim konserwatorem zabytków. Zgodnie z planami dawną świetność, budynek odzyska za 52 miesiące i pozwoli cieszyć oko przejeżdżającym przez Pruszków pasażerom.

Znalezione obrazy dla zapytania pruszków dworzec

Program bardzo cieszy wszystkich obywateli, w szczególności tych którzy na co dzień korzystają z transportu kolejowego. Trudności w dostępie do kas czy toalet, jeżeli program okaże się pomyślny, nie powinny już istnieć. A ułatwienia dla niepełnosprawnych ruchowo tylko usprawnią nam wszystkim poruszanie się po dworcach. Dlatego życzmy sobie wszyscy aby program finansowany z naszych przecież podatków okazał się jak najkorzystniejszy dla polskiego społeczeństwa.

Adam Górecki

Komentarze

 1. czy w Lwowku slaskim mozemy liczyc na odnowienie dworca i wznowienie polaczen kolejowych do legnicy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety z mapy którą udostępnia Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wychodzi na to że dworzec w Lwówku Śląskim nie zostanie odnowiony w ramach Programu Inwestycji Dworcowych. Informacja pochodzi z tego linka: http://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1798089-p_2.htm#

   Pozdrawiam
   Adam Górecki
   Młodzi w Polityce

   Usuń

Prześlij komentarz