Przejdź do głównej zawartości

Przyszłość Szydło | Młodzi w Polityce

Po czwartkowej decyzji na komitecie politycznym Prawa i Sprawiedliwości, Beata Szydło złożyła rezygnację na ręce komitetu. Komitet polityczny wysunął kandydaturę obecnego wicepremiera i Ministra Rozwoju Mateusza Morawieckiego. Propozycja została przyjęta 30 głosami przy 33 głosujących. Szybko się stało jasne, że nowym premierem zostanie Morawiecki i to on będzie mieć dominującą pozycję w polityce polskiej skoro został namaszczony przez Prezesa Kaczyńskiego. Pytanie, co stanie się z odchodzącą premier Beatą Szydło?

Powstało wiele teorii, gdzie, do którego resortu, którego ministerstwa wyznaczona zostanie  Beata Szydło.

Komisarz w Komisji Europejskiej 

Jak doniósł Marcin Horała w radiowej Jedynce, jest to „To jest jeden prawdopodobnych scenariuszy. Polska niewątpliwie potrzebuje swojej silnej reprezentacji w Europie. Dotychczasowa pani komisarz pani Elżbieta Bieńkowska, tu spuśćmy zasłonę milczenia, więc bardzo przydałaby się nam bardzo sprawny i oczywiście propolski przede wszystkim polityk na tym stanowisku. Jedna z prawdopodobnych możliwości, prawdopodobnych wariantów rozwoju sytuacji" - powiedział poseł PiS.

Podobny obraz

Marszałek Sejmu

W czwartek po południu RMF FM podało informację, jakoby Andrzej Duda wyszedł z propozycją by Beata Szydło została Marszałkiem Sejmu. Jednak Gazeta Wyborcza dowiedziała się, iż premier odrzuciła tę inicjatywę.

Znalezione obrazy dla zapytania szydło sejm

Eksponowana pozycja w rządzie

Tuż po oficjalnym ogłoszeniu decyzji komitetu politycznego, rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek napisała na Twitterze 

<Oznacza to, że Beata Szydło pozostanie w kręgu ministrialnym i będzie miała wpływ na ważne decyzje krajowe. Wzmocnienia charakteru jej pracy dodaje podkreślenie zwrotu ekposonowane stanowisko — Nie wiemy jednak nadal, czym faktycznie mogłaby się zajmować była premier.
             

Wicepremier ds. Społecznych

Najpopularniejszy głos jest taki, że Beata Szydło zostałaby wicepremierem do spraw społecznych. Jak wyjaśniał Jarosław Sellin "Pani premier Beata Szydło będzie w absolutnym kierownictwie i partii politycznej i rządu, będzie wicepremierem, będzie - jak sądzę - odpowiedzialna za sprawy społeczne, bo w tych sprawach ma największe osiągnięcia”.  

Znalezione obrazy dla zapytania szydło dymisja

Nie wiemy jednak czy będzie to prawdą, czy jest to jedynie zagrywka polityczna by podtrzymać pozycję Szydło jako osoby popularnej i lubianej o czym wskazują wyniki sond.

Żadna z tych propozycji nie jest gwarantowana, a o faktycznym stanie rzeczy będziemy przekonywać się z dnia na dzień, kiedy coraz więcej szczegółów będzie ujawnianie. Niemniej jednak bardzo prawdopodobne jest, że Beata Szydło nadal pozostanie ważną postacią, czy to w PiSie, czy też na arenie międzynarodowej. Jak powiedział prezydent Andrzej Duda, Szydło nie może zostać z dnia na dzień zdegradowana z pozycji premiera na szeregowego posła.


Dymisję Premier Szydło złożyła w piątek 8.12 na ręce prezydenta Andrzeja Dudy.

Adam Górecki

Komentarze

  1. Warto pytac swoich poslow pis. Czy Morawiecki wprowadzi strefe euro? Czy zrealizuje postulaty swojej poprzedniej partii i sprowadzi nachodzcow do Polski? Czy zmiana premiera dobrze dzialajacego rzadu miala na celu pozbycie sie p. Macierewicza podczas rekonstrukcji w styczniu/lutym? Czy chcemy byc jednym ze stanow euroazji poz zarzadem niemiec i chin? Badzcie wiec czujni i #MuremZaMacierewiczem. Komentarz dnia na http://tomka.tv/ipptv171211 #Ruch11Listopada

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Murem za Macierewiczem to jest to samo co murem za Putinem i Rosją - zastanówcie się!!!

      Usuń

Prześlij komentarz