Przejdź do głównej zawartości

Braun w koalicji do PE | Młodzi w Polityce

Dziś za pośrednictwem Twittera Mediów Narodowych dowiedzieliśmy się, że do dotychczasowej koalicji do majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego, której celem jest opuszczenie przez Polskę Unii Europejskiej lub dążenie do ograniczenia jej kompetencji, złożonej z partii Wolność oraz Ruchu Narodowego, dołącza Grzegorz Braun razem ze swoim zapleczem politycznym, czyli stowarzyszeniem „Pobudka” liczącym ponad 1000 członków w Polsce i Europie. 

Znalezione obrazy dla zapytania grzegorz braun

Tomasz Kalinowski napisał na Twitterze: "Dziś bardzo dobra wiadomość dla koalicji narodowców i wolnościowców z @RuchNarodowy i @_Wolnosc bo dołącza do nich Grzegorz Braun i jego organizacja Pobudka. Siły antyunijne łączą się pod hasłem #POLexit". Liderzy RN i Wolności nie wykluczają także wspólnego startu w wyborach do Sejmu, lecz na razie nie chcą na ten temat spekulować.

Grzegorz Braun w 2015 był kandydatem na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w których zdobył 124 132 głosów, tj. 0,83% głosów ważnych. Braun potrafił jednak w niektórych miejscach osiągnąć drugi wynik, plasując się tuż za Andrzejem Dudą. Po wyborach prezydenckich w 2015 wystąpił z inicjatywą o nazwie „Pobudka”, której celem jest realizacja programu pracy organicznej na rzecz wolności, bezpieczeństwa oraz emancypacji duchowej, intelektualnej i materialnej Polaków. Hasło „Pobudki” to: „Kościół – Szkoła – Strzelnica – Mennica”. 

Znalezione obrazy dla zapytania unia polityki realnej

Wcześniej, w wyborach parlamentarnych w 2007 został ogłoszony jako kandydat Unii Polityki Realnej do Senatu z ramienia komitetu Ligi Prawicy Rzeczypospolitej, jednak nie zebrał wymaganej do startu liczby podpisów. W wyborach prezydenckich w 2010 znalazł się w komitecie poparcia Jarosława Kaczyńskiego. W wyborach samorządowych w tym samym roku bez powodzenia kandydował do rady miasta Wrocławia z listy komitetu Polski Wrocław. Grzegorz Braun jest znany z bardzo konserwatywnych, katolickich poglądów ideologicznych oraz liberalizmu gospodarczego.

Koalicja zapowiada dążenie do opuszczenia Unii Europejskiej albo przynajmniej walkę z tą organizacją. Uważają, że UE zagraża polskiej suwerenności, zaprzecza Europie oraz jej wartościom. Mają dość regulacji gospodarczych, które nakłada na Polskę Unia Europejska, a także tego, że wedle traktatu lizbońskiego prawo unijne jest wyżej w hierarchii niż polskie. Dodatkowo twierdzą, że nie są opcją antyunijną, lecz propolską, gdyż Unia Europejska (według nich) jest antypolska i antyeuropejska.

Znalezione obrazy dla zapytania pobudka braun

Koalicja zapowiada, że Grzegorz Braun i „Pobudka” prawdopodobnie nie są ostatnim podmiotem, który wejdzie w jej skład. Może tu chodzić o postać Marka Jakubiaka i jego Federację dla Rzeczpospolitej.

Walka wyborcza przed wyborami do PE zapowiada się coraz ciekawiej. Prawdopodobnie dojdzie także do zawiązania Koalicji Obywatelskiej, która powalczy z Prawem i Sprawiedliwością o zwycięstwo. Nie wiadomo, co zrobi Kukiz’15: czy wystartuje w koalicji antyunijnej, czy samodzielnie. Niemniej jednak faktem jest, że prawica się łączy i z pewnością powalczy o kilka mandatów w przyszłej kadencji.

Jakub Mamczyk

Komentarze