Przejdź do głównej zawartości

Tragiczny finał | Młodzi w Polityce

Minął 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy — corocznej akcji, która ma na celu działanie na rzecz poprawy i pielęgnacji zdrowia u najstarszych i najmłodszych.


W finale uczestniczą miliony wolontariuszy, którzy nie patrzą na to czy jest mróz, czy słońce i tak głośno i radośnie zbierają na charytatywne cele. Tegoroczna kwesta przebiegła pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste". Wsparcie, które okażemy symboliczną złotówką, być może kiedyś wróci do nas ze zdwojoną siłą. Zastanówmy się, jaka część młodego pokolenia zawdzięcza swoje życie specjalistycznemu wyposażeniu, które pozwoliło na prawidłowe i zdrowe funkcjonowanie organizmu.
Ludzie krytykujący tę ideę, nie są świadomi, że być może będą potrzebować tego, co wspólnie z wolontariuszami stworzyła fundacja.

W tym roku zebrano 92 143 798 zł.

Czy będzie 28 finał?

Cała Polska żyje wydarzeniami z ostatnich chwil. Prezydent Gdańska zaatakowany nożem, operacja, poważny stan pacjenta. Obywatele łączą się w bólu z rodziną, stałe pilnują informacji, czekają na kolejne wiadomości. Paweł Adamowicz odszedł ku zaskoczeniu wszystkich. Napastnik, który zaatakował prezydenta, swobodnie poruszał się po scenie, a po zadaniu śmiertelnych ciosów , spacerował jeszcze ponad pół minuty po estradzie, obnosząc się tym, że skrzywdziła go polityka i on skrzywdzi ich.


Chwilę po przerażających wiadomościach, kolejne szokujące wieści. Jerzy Owsiak rezygnuje z bycia prezesem WOŚP. Jest to ogromny cios dla samej inicjatywy, gdyż odchodzi sobą, która kojarzy nam się od razu z fundacją i nomen omen ze szczytną inicjatywą. Taką decyzję spowodowała nienawiść, którą kierowano w stronę Jurka Owsiaka w ciągu ostatnich lat. Jak sam mówił, często bardzo bał się tego, co go czeka, gdy wyjdzie na ulicę. Miliard złotych zebrany przez prawie 30 lat, piękne momenty, tysiące licytacji i chwile szczęścia są rujnowane przez niechęć, która rozwijała się w ludziach przez lata.


Jak to możliwe, że w tych czasach szczytny cel połączył ze sobą wrogość, przemoc oraz ból?

Pamiętajmy, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Aleksandra Borzęcka

Komentarze

Prześlij komentarz