Przejdź do głównej zawartości

Kim jesteśmy?

Młodzi w Polityce - portal polityczny prowadzony przez kilkudziesięciu młodych, pełnych energii uczniów gimnazjów, liceów i studentów. Tworzymy razem świetną drużynę, która razem może dużo zdziałać. Nie boimy się pisać tego co myślimy i czujemy. Oprócz pracy redaktorskiej od ponad dwóch lat przemierzajmy polski parlament w celu rozmów i uzyskania odpowiedzi na nurtujące nas pytania.


W skład redakcji wchodzą:Adam – uczeń 1349 IB World School w Poznaniu klasy z maturą międzynarodową. Libertarianin z pasją poznawania ekonomii, prawa podatkowego, historii. Wolny czas spędza na salach uniwersyteckich i na spotkaniach politycznych.


Aleksandra - uczennica Technikum Ekonomicznego im. A. i J. Vetterów w Lublinie. Działaczka społeczna, zaangażowana w wolontariaty. Uwielbia pracę z ludźmi. Była Radną Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XII kadencji oraz aktualnie jest Rzecznikiem MRML i koordynatorką województwa podkarpackiego przy Parlamencie Młodych RP. Każdą wolną chwilę spędza wśród ludzi. Lubi jak w jej życiu ciągle coś się dzieje i nie siedzi bezczynnie.


Barbara – uczennica klasy MBA, na module administracyjno-prawnym z wykładowym j. angielskim w III Publicznym Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Opolu. Pasjonuje się historią, geografią, polityką i geopolityką. Aktywnie udziela się politycznie i należy do jednej z partii politycznych. Zajmuje się wolontariatem, organizuje spotkania obywatelskie na Opolszczyźnie, występuje w politycznym programie „Loży Radiowej” w Radio Opole, prowadzi kampanię wyborczą jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich w Opolu. Jest również w trakcie zakładania fundacji Młode Opole. Wolny czas aktywnie spędza debatując na modelowych obradach ONZ oraz na sesjach Europejskiego Parlamentu Młodzieży.


Damian – uczeń LXVIII Liceum Ogólnokształcące im. T. Chałubińskiego w Warszawie. Działacz społeczny i polityczny - udziela się w stowarzyszeniach politycznych oraz prowadzi kilka większych stron związanych z tą tematyką. Uważa się za centrystę. Interesuje się polityką, dziennikarstwem, mediami i historią. Gdy brak mu już obowiązków czyta książki, tworzy grafikę oraz ogląda filmy. Zwolennik wolnego rynku i Unii Europejskiej


Dawid – uczeń X Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Warszawie. Od 2015 roku, pełni funkcje Wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. W latach 2015-2018 radny Młodzieżowej Rady miasta stołecznego Warszawy. Interesuje się polityką, dziennikarstwem, historią i protokołem dyplomatycznym. Wolne chwile spędza jeżdżąc na rowerze, oglądając seriale i czytając książki.


Jakub M. – mieszka w Nowym Sączu i chodzi do miejscowego Gimnazjum nr 1 im Jana Długosza. Interesuje się polityką, polityką międzynarodowa i kostkami Rubika, które od 6 lat kolekcjonuje i układa na czas. Lubi matematykę i fizykę. W przyszłości pragnie zostać prawnikiem i politykiem. W 2018 roku został posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży, wstąpił do redakcji Młodzi w Polityce oraz został członkiem Klubu Młodych Kukiz'15.Jakub S. – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Liberał i demokrata. Asystent społeczny posła na Sejm RP. Członek Młodych .Nowoczesnych. Interesuje się polityką, prawem oraz historią. Szczególną uwagę poświęca polityce i kulturze państw arabskich. Prywatnie ogromny fan Gwiezdnych Wojen.


Krzysiek - Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli. Poseł XXIV kadencji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Od 2017 roku wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Zduńska Wola. Pasjonat sportu i zwolennik aktywnego spędzania czasu wolnego, obserwujący bacznie międzynarodową scene polityczną.


Łukasz  15-latek. Uczy się w II klasie oddziałów gimnazjalnych SP nr 2 w Częstochowie. Lewicowiec od urodzenia. Zapalony fan piłki nożnej, filatelista, uwielbia historię demoludów.


Maciej – urodzony w 2002 roku, uczeń I LO im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli. Poseł XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży oraz laureat Olimpiady z wiedzy o społeczeństwie dla uczniów gimnazjów, dwukrotny przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Zduńska Wola. Laureat konkursów artystycznych,  szczególnie muzycznych i poetyckich, o zasięgu ogólnopolskim oraz wojewódzkim. Zainteresowany historią nowożytną, wiedzą o społeczeństwie i wszelakimi działaniami samorządowymi, a w wolnych chwilach tworzący wiersze. Wolontariusz, osoba zafascynowana sportem, otwarta na ludzi, a także ich pomysły.


Miłosz obecnie uczeń gimnazjum imienia Czesława Niemena w Warszawie, pasjonuje się głównie kinem, i historią, zwłaszcza 2WŚ i polskiego podziemia. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów czy zgłębianiu wiedzy historycznej. Poza tym pasjonuje się polityką i wszelkimi historycznymi zawiłościami. Jest wielkim fanem muzyki alternatywnej.Mikołaj Sch. – jestem uczniem 2 klasy 1 LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jestem patriotą i kapitalistą, interesuję się ekonomią oraz szeroko pojętą geografią. W wolnym czasie lubię uprawiać sport, np. łowić ryby - jestem aktywnym członkiem Polskiego Związku Wędkarskiego.


Mikołaj W. – urodzony w 2002 roku, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej. Marszałek XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Składane przez niego wnioski, petycje i projekty aktów prawnych, a także wygłaszane przez niego wypowiedzi opisywane są na stronie https://mwolanin.pl. Interesuje się polityką i historią oraz kulturą dwudziestolecia międzywojennego. Jest autorem uchwały powołującej Młodzieżową Radę Powiatu Nowotomyskiego (objął w niej funkcję sekretarza) oraz Gminy Nowy Tomyśl. Koordynator woj. wielkopolskiego Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej. Redaktor naczelny w gazecie "Rycerstwo" oraz redaktor w serwisie "Poinformowani.pl".Oliwia – uczennica drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Płocku, posłanka XXIV sesji SDiM oraz radną Młodzieżowej Rady Miasta Płock. Jest wolontariuszką, lubi działać społecznie. Realizuje projekt społeczny skierowany do młodzieży. Interesuje się polityką i prawem. W wolnym czasie lubi czytać książki i oglądać seriale.


Paula - uczennica III klasy Gimnazjum im. Lotników Amerykańskich w Warszawie. Wolontariuszka w organizacji Forum Obywatelskiego Rozwoju. Interesuje się polityką, szczególnie rolą kobiet w polityce. W wolnym czasie lubi oglądać seriale, czytać książki oraz słuchać Franka Sinatry.


Paweł – uczeń CXIX Liceum Ogól­no­kształ­cącego im. Jacka Kuro­nia w Warszawie. Sam o sobie mówi „człowiek orkiestra”, ma bardzo wiele zainteresowań, a z każdą chwilą przybywa ich coraz więcej – jednak na pierwszej linii stawia politykę, dziennikarstwo, grafikę komputerową, marketing oraz PR. Wolne chwile, których ma nie wiele, spędza przemierzając Warszawę na rowerze lub oglądając seriale.


Szymon – uczeń I LO im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach. Nacjonalista, katolik, działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Od 6. roku życia jego wielką pasją jest piłka nożna. Poza sportem interesuje się polityką i historią. Swoją przyszłość wiąże z dziennikarstwem.

Komentarze

Prześlij komentarz