Przejdź do głównej zawartości

O nas

Młodzi w Polityce - portal polityczny prowadzony przez grupę młodych ludzi, uczniów gimnazjów i szkół średnich. Tworzymy zgraną drużynę, która razem może dużo zdziałać. Oprócz zamieszczania artykułów na blogu i przeprowadzania rozmów z wszelakimi politykami, prowadzimy aktywną działalność na YouTube, Facebooku, Instagramie i Twitterze.


W skład redakcji wchodzą:


Adam - Uczeń 1349 IB World School w Poznaniu klasy z maturą międzynarodową. Libertarianin z pasją poznawania ekonomii, prawa podatkowego, historii. Wolny czas spędza na salach uniwersyteckich i na spotkaniach politycznych.


Aleksander - Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. Lubi czytać książki (przede wszystkim popularnonaukowe, biografie, reportaże) i oglądać filmy offowe.


Bartłomiej - Uczeń Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej. Poseł na XXIII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży oraz uczestnik konferencji Model UN, pasjonuje się polityką, dyplomacją i historią XIX wieku.Bartosz - Urodzony w 2002 roku, uczeń III klasy PG w Brzóstowej (woj. Świętokrzyskie). Od 2017 zaprzysiężony członek Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej. Zwolennik nacjonalizmu i wolnego rynku. Interesuje się historią i polityką.


Damian - Uczeń LXVIII Liceum Ogólnokształcące im. T. Chałubińskiego w Warszawie. Działacz społeczny i polityczny - udziela się w stowarzyszeniach politycznych oraz prowadzi kilka większych stron związanych z tą tematyką. Uważa się za centrystę. Interesuje się polityką, dziennikarstwem, mediami i historią. Gdy brak mu już obowiązków czyta książki, tworzy grafikę oraz ogląda filmy. Zwolennik wolnego rynku i Unii Europejskiej


Dawid - Uczeń X Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Warszawie. Od 2015 roku, pełni funkcje Wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. W latach 2015-2018 radny młodzieżowej rady miasta stołecznego warszawy. Interesuje się polityką, dziennikarstwem, historią i protokołem dyplomatycznym. Wolne chwile spędza jeżdżąc na rowerze, oglądając seriale i czytając książki.


Mateusz M. – 19-latek, którego wielką pasją jest polityka. Od urodzenia jeździ na wózku inwalidzkim, co zasadniczo w niczym mu nie przeszkadza. Polityka, którą traktuje właściwie jak powietrze, to nie jego jedyna pasja. Mimo problemów, z którymi się zmaga zwiedził pół Europy. Byłem m.in. w Czechach , na Słowacji w Serbii na Węgrzech czy w Turcji. W przyszłości chciałby być politykiem i służyć Polsce, jako poseł na Sejm


Mateusz M. - Uczeń III klasy Gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 13 im. Władysława Jagiełły w Bielsku-Białej. Interesuje się wieloma rzeczami, jego główne zainteresowania to polityka, historia, teatr, sztuka, literatura oraz astronomia. W wolnym czasie gra w gry strategiczne, wraz z przyjaciółmi jeździ na rowerze lub szusuje na nartach po podbeskidzkich stokach. Jest socjaldemokratą i popiera partię Razem. 


Mateusz O. - Uczeń VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Radny Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Nie jest związany z żadną partią polityczną. „Nie ma niedyskretnych pytań, są tylko niedyskretne odpowiedzi” - to myśl, która powinna towarzyszyć zarówno dziennikarzom, jak i politykom.


Michał - Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach im. Mikołaja Kopernika. Młody działacz społeczny, liberał, założyciel "Perspektywy Liberalnej". Co tydzień uczestniczy w programie publicystycznym pt. "Młodzież Kontra", który nadawany jest na ogólnopolskim paśmie TVP Info. Prywatnie pasjonat historii współczesnej oraz ekonomii. Od 2018 roku radny Młodzieżowej Rady Miasta Katowice. Poseł na XXIV Sesję SDiM. 


Mikołaj – urodzony w 2002 roku, uczeń trzeciej klasy gimnazjalnej w Nowym Tomyślu. Marszałek XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Składane przez niego wnioski, petycje i projekty aktów prawnych, a także wygłaszane przez niego wypowiedzi opisywane są na stronie https://mwolanin.pl. Interesuje się polityką, historią i kulturą dwudziestolecia międzywojennego. Jest autorem uchwały powołującej Młodzieżową Radę Powiatu Nowotomyskiego oraz Gminy Nowy Tomyśl. 


Paweł - Uczeń CXIX Liceum Ogól­no­kształ­cącego im. Jacka Kuro­nia w Warszawie. Sam o sobie mówi „człowiek orkiestra”, ma bardzo wiele zainteresowań, a z każdą chwilą przybywa ich coraz więcej – jednak na pierwszej linii stawia politykę, dziennikarstwo, grafikę komputerową, marketing oraz PR. Wolne chwile, których ma nie wiele, spędza przemierzając Warszawę na rowerze lub oglądając seriale.


Piotr - Uczeń Społecznego Gimnazjum nr 20 w Warszawie. Wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęka. Absolwent Warszawskiej Akademii Młodych Liderów. Interesuje się polityką, ekonomią i żeglarstwem regatowym.

Komentarze