Przejdź do głównej zawartości

Kim jesteśmy?

Młodzi w Polityce - portal polityczny prowadzony przez kilkudziesięciu młodych, pełnych energii uczniów gimnazjów, liceów i studentów. Tworzymy razem świetną drużynę, która razem może dużo zdziałać. Nie boimy się pisać tego co myślimy i czujemy. Oprócz pracy redaktorskiej od ponad dwóch lat przemierzajmy polski parlament w celu rozmów i uzyskania odpowiedzi na nurtujące nas pytania.


W skład redakcji wchodzą:Adam G. - uczeń 1349 IB World School w Poznaniu klasy z maturą międzynarodową. Libertarianin z pasją poznawania ekonomii, prawa podatkowego, historii. Wolny czas spędza na salach uniwersyteckich i na spotkaniach politycznych.

Zdjęcie użytkownika Aleksandra Klicka.
Aleksandra - uczennica trzeciej klasy Gimnazjum TWP w Ciechanowie. Młodzieżowa Doradczyni Rzecznika Praw Dziecka.Współorganizatorka I Sesji Parlamentu Dzieci i Młodzieży. Radna Młodzieżowej Rady Miasta Ciechanów, Posłanka na XXIII Sesję SDiM. Interesuje się polityką, historią i stosunkami międzynarodowymi.


Bartłomiej - Uczeń Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej. Poseł na XXIII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży oraz uczestnik konferencji Model UN, pasjonuje się polityką, dyplomacją i historią XIX wieku.


Damian - Uczeń LXVIII Liceum Ogólnokształcące im. T. Chałubińskiego w Warszawie. Działacz społeczny i polityczny - udziela się w stowarzyszeniach politycznych oraz prowadzi kilka większych stron związanych z tą tematyką. Uważa się za centrystę. Interesuje się polityką, dziennikarstwem, mediami i historią. Gdy brak mu już obowiązków czyta książki, tworzy grafikę oraz ogląda filmy. Zwolennik wolnego rynku i Unii Europejskiej


Dawid - Uczeń X Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Warszawie. Od 2015 roku, pełni funkcje Wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. W latach 2015-2018 radny Młodzieżowej Rady miasta stołecznego Warszawy. Interesuje się polityką, dziennikarstwem, historią i protokołem dyplomatycznym. Wolne chwile spędza jeżdżąc na rowerze, oglądając seriale i czytając książki.

Zdjęcie użytkownika Jakub Hermanowicz.

Jakub H. - Uczeń XII Liceum Ogólnokształcącego  im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie.Interesuje się m.in. polityką, prawem i hardwarem. Działacz polityczny i społeczny.Prezes okręgu 35 w Młodzi dla Wolności. Zwolennik koncepcji narodowego liberalizmu Romana Rybarskiego. W wolnych godzinach ogląda filmy, a także analizuje teorie spiskowe.Jakub M. - Mieszka w Nowym Sączu i chodzi do miejscowego Gimnazjum nr 1 im Jana Długosza. Interesuje się polityką, polityką międzynarodowa i kostkami Rubika, które od 6 lat kolekcjonuje i układa na czas. Lubi matematykę i fizykę. W przyszłości pragnie zostać prawnikiem i politykiem. W 2018 roku został posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży, wstąpił do redakcji Młodzi w Polityce oraz został członkiem Klubu Młodych Kukiz'15.


Jan - uczeń II LO w Łańcucie. Konserwatywny liberał, przeciwnik angażowania się Kościoła Katolickiego w politykę, krytykant nacjonalizmu i fan Margaret Thatcher. Poza polityką interesuje się prawem, historią i piłką nożną. Wolny czas lubi spędzać wędrując po polskich górach.


Łukasz - 15-latek. Uczy się w II klasie oddziałów gimnazjalnych SP nr 2 w Częstochowie. Lewicowiec od urodzenia. Zapalony fan piłki nożnej, filatelista, uwielbia historię demoludów.


Maciek
- społecznik, aktywista. Poseł na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, współorganizator i członek Zarządu Krajowego Parlamentu Dzieci i Młodzieży. Sekretarz koła Wrocław Stowarzyszenia Młodych Demokratów. Poza polityką pasjonat astronomii, budowania sond i rynków kapitałowych.


Mateusz M. – 19-latek, którego wielką pasją jest polityka. Od urodzenia jeździ na wózku inwalidzkim, co zasadniczo w niczym mu nie przeszkadza. Polityka, którą traktuje właściwie jak powietrze, to nie jego jedyna pasja. Mimo problemów, z którymi się zmaga, zwiedził pół Europy. Był m.in. w Czechach, na Słowacji, w Serbii, na Węgrzech czy w Turcji. W przyszłości chciałby być politykiem i służyć Polsce, jako poseł na Sejm.


Mateusz M. - Uczeń III klasy Gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 13 im. Władysława Jagiełły w Bielsku-Białej. Interesuje się wieloma rzeczami, jego główne zainteresowania to polityka, historia, teatr, sztuka, literatura oraz astronomia. W wolnym czasie gra w gry strategiczne, wraz z przyjaciółmi jeździ na rowerze lub szusuje na nartach po podbeskidzkich stokach. Jest socjaldemokratą i popiera partię Razem. 


Michał G. - Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach im. Mikołaja Kopernika. Młody działacz społeczny, liberał, założyciel "Perspektywy Liberalnej". Co tydzień uczestniczy w programie publicystycznym pt. "Młodzież Kontra", który nadawany jest na ogólnopolskim paśmie TVP Info. Prywatnie pasjonat historii współczesnej oraz ekonomii. Od 2018 roku radny Młodzieżowej Rady Miasta Katowice. Poseł na XXIV Sesję SDiM. 


Mikołaj – urodzony w 2002 roku, uczeń trzeciej klasy gimnazjalnej w Nowym Tomyślu. Marszałek XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Składane przez niego wnioski, petycje i projekty aktów prawnych, a także wygłaszane przez niego wypowiedzi opisywane są na stronie https://mwolanin.pl. Interesuje się polityką i historią oraz kulturą dwudziestolecia międzywojennego. Jest autorem uchwały powołującej Młodzieżową Radę Powiatu Nowotomyskiego (objął w niej funkcję sekretarza) oraz Gminy Nowy Tomyśl. Koordynator woj. wielkopolskiego Parlamentu Dzieci i Młodzieży. Redaktor naczelny w gazecie "Rycerstwo" oraz redaktor w serwisie "Poinformowani.pl"


Oliwia- Uczennica drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Płocku, posłanka XXIV sesji SDiM. Interesuje się polityką i prawem. Uwielbia czytać książki, oglądać seriale i chodzić po górach.Paweł K. - szesnastoletni Śremianin. Uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego im. Józefa Wybickiego w Śremie. Interesuje się filozofią polityczną, historią, grami wideo i popkulturą (w szczególności sci-fi i fantasy). Reprezentuje poglądy libertariańskie i transhumanistyczne.
Paweł Z. - Uczeń CXIX Liceum Ogól­no­kształ­cącego im. Jacka Kuro­nia w Warszawie. Sam o sobie mówi „człowiek orkiestra”, ma bardzo wiele zainteresowań, a z każdą chwilą przybywa ich coraz więcej – jednak na pierwszej linii stawia politykę, dziennikarstwo, grafikę komputerową, marketing oraz PR. Wolne chwile, których ma nie wiele, spędza przemierzając Warszawę na rowerze lub oglądając seriale.


Piotr - Uczeń Społecznego Gimnazjum nr 20 w Warszawie. Wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęka. Absolwent Warszawskiej Akademii Młodych Liderów. Interesuje się polityką, ekonomią i żeglarstwem regatowym.


Szymon - Uczeń I LO im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach. Nacjonalista, katolik, działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Od 6. roku życia jego wielką pasją jest piłka nożna. Poza sportem interesuje się polityką i historią. Swoją przyszłość wiąże z dziennikarstwem.

Komentarze

  1. Patryku! Gratuluję pomysłu i życzę sukcesów, również tutaj!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz